Kategorie
  Menu Close

  Benedyktynka AWDAŃCA OPATA 500 ml

  vol. 41% / Objętość netto: 500 ml

  Produkt dostępny tylko w sklepie stacjonarnym
  Dostępność: W magazynie
  127,00 zł
  Wyślij do
  *
  *
  Sposób wysyłki
  Nazwa
  Przybliżony czas
  Cena
  Brak opcji wysyłki

  Benedyktynka Awdańca Opata to anyżowy likier z opactwa lubińskiego.

  Benedyktynka to owoc wielowiekowej pracy mnichów nad dobroczynnym działaniem ziół. Benedyktynka wytwarzana w opactwie w Lubiniu założonym w 1070 roku przez króla Bolesława Śmiałego, który sprowadził tu benedyktynów z opactwa św. Jakuba z Liege w Belgii. To tu swoją kronikę pisał Gall Anonim, a Ojciec Maciej w 1257 roku po raz pierwszy użył pojęcia Polonia Maior, nadając naszemu regionowi nazwę Wielkopolska.

  Z opactwem lubińskim od początku związany był ród wielkopolskich możnowładców Awdańców, z którego pochodził opat Stanisław (przełom XV i XVI w.) Na jego pamiątkę ta anyżowa wersja otrzymała nazwę Awdańca opata.

  Benedyktynka początkami sięga 1510 roku, kiedy to mnich Bernardo sporządził miksturę z rumu, ziół i korzeni. Jako lek dla chorych i osłabionych braci szybko znalazła uznanie i sławę nie tylko w klasztorach benedyktyńskich, ale także na dworach królewskich. Pierwotną recepturę zmieniano i udoskonalano, a różne klasztory wypracowały własne oryginalne benedyktynki.

  Benedyktynka wyprodukowana  została według własnej, unikalnej receptury w oparciu o XVI-wieczne benedyktyńskie zapisy.

  W skład trunku wchodzi 17 ziół, które nadają mu delikatny anyżowy smak i aromat oraz doskonale wpływają na trawienie przynosząc szybko ulgę po obfitym posiłku. Ponadto działa rozgrzewająco i wzmacniająco na organizm oraz znakomicie poprawia nastrój. Na zdrowie!