Zbliżają się Święta. Dla Chrześcijan to czas duchowego przygotowania i radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Wigilia jest w polskiej tradycji świętem rodzinnym. Rozpoczął się okres świąteczny i powoli zaczynamy myśleć o prezentach. Planujemy różne zakupy dla bliskich i zastanawiamy się, jakie podarunki sprawiłyby im największą radość. Jednak w tym całym świątecznym rozgardiaszu nie powinniśmy zapominać o tym, co najważniejsze – bliskości i rodzinnych relacjach. W tym roku dla Państwa przygotowaliśmy specjalnie na ten okres świąteczny serię produktów limitowanych.

Borelioza, zwana inaczej chorobą z Lyme, została opisana w II połowie XX wieku w latach 70-tych.

Męczennica cielista (Passiflora incarnata L.) jest jedynym gatunkiem wśród 500 reprezentujących rodzaj Passiflora, która posiada monografię oraz status leku roślinnego według Europejskiej Agencji Leków (EMA – European Medicines Agency).

W roli głównej "królowa chorób, choroba królów" - DNA MOCZANOWA (inaczej artretyzm, podagra lub skaza moczanowa).

Najczęściej stosowaną grupą leków przeciwbólowych na świecie są niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Są to leki o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz przeciwgorączkowym. Używane są w bólach głowy, nerwobólach, bólach mięśniowych, bólach miesiączkowych, w reumatoidalnym zapaleniu stawów, chorobie reumatycznej, zapaleniach ­i zwyrodnieniach kostno-stawowych. Część z tych leków jest dostępna bez recepty. Statystycznie 10–20% ludzi po 65. roku życia stosuje NLPZ (z tego 75% przewlekle) (Madej A, 2011).