Franciszkański suplement diety BERBERYS to wygodna w stosowaniu forma kapsułki celulozowej przeznaczony dla osób ceniących sobie wygodę zażywania. W swoim składzie zawiera węgiel aktywowany z okrywy orzecha kokosowego, ekstrakt z ziela Andrographisu standaryzowany na 20% andrografolidu oraz proszek z korzenia berberysu zwyczajnego. Zastosowany skład zawiera substancje czynne bogate w wiele związków wspomagających działanie naszego organizmu.

Zbliżają się Święta. Dla Chrześcijan to czas duchowego przygotowania i radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Wigilia jest w polskiej tradycji świętem rodzinnym. Rozpoczął się okres świąteczny i powoli zaczynamy myśleć o prezentach. Planujemy różne zakupy dla bliskich i zastanawiamy się, jakie podarunki sprawiłyby im największą radość. Jednak w tym całym świątecznym rozgardiaszu nie powinniśmy zapominać o tym, co najważniejsze – bliskości i rodzinnych relacjach. W tym roku dla Państwa przygotowaliśmy specjalnie na ten okres świąteczny serię produktów limitowanych.

Wiele mówi się na temat witaminy C, lecz nie wiele o bardzo ważnym makroelemencie dla naszego organizmu jakim jest siarka. Pomaga ona przy tworzeniu kolagenu, jest częścią składową chrząstek i tkanki łącznej. Znajduje się w mięśniach, skórze i kościach. Siarka odgrywa kluczową rolę w regeneracji komórek i transporcie tlenu. W naturalny sposób każdy z nas może zapobiec przedwczesnemu starzeniu się, detoksykacji organizmu i odwróceniu objawów chorobowych, dzięki uwzględnieniu w swojej diecie siarki. Występuje ona m.in. w jajach, czosnku, cebuli, mięsie, rybach, orzechach, kapuście, produktach zbożowych. Jest jednak niestabilna i niszczona przez gotowanie czy pasteryzację. Natomiast w suplementach diety stosuje się najczęściej dwa rodzaje siarki: sulfotlenek dimetylu, inaczej DMSO i metylosulfonylometan, znany również pod nazwą MSM.

Problem z niemocą płciową nie jest sprawą nową, bowiem już w starożytności można znaleźć wzmianki dotyczące kłopotów, jakie mieli mężczyźni. Historia również pokazuje wiele takich przykładów. Wstydliwy problem Ludwika XVI, który nie mógł przez siedem lat skonsumować małżeństwa z arcyksiężną Marią Antoniną, był szeroko komentowany nie tylko we Francji.
Niemoc płciowa dotyka nie tylko mężczyzn po czterdziestym lub pięćdziesiątym roku życia, ale także coraz częściej młodych ludzi po 20 roku życia. Jest to poważny problem, który może nieść z sobą wiele negatywnych skutków w życiu osobistym, towarzyskim, emocjonalnym, jak i psychicznym.

Jakie są przyczyny niemocy płciowej?

ACEROLA (Malpighia glabra, ang. Barbados cherry)

Owoce aceroli swoim wyglądem przypominają wiśnie o barwie jasnoczerwonej, stąd jej inne nazwy to portorykańska wiśnia lub wiśnia z Barbados.

W odróżnieniu od znanej nam powszechnie wiśni w swoim miąższu kryje 3 pestki, a nie jedną. Ta tropikalna roślina wywodzi się z Wysp Karaibskich, ale rośnie również w Ameryce Środkowej i rejonie Amazonii.

Malpigia, czyli acerola, jest jednym z najbogatszych w witaminę C owoców. Jej zawartość w zależności od odmiany może sięgać aż 4,5g w 100g owoców, czyli o prawie 100 razy więcej niż w owocach cytrusowych (90 razy więcej witaminy C
w porównaniu z pomarańczą) i ponad 10 razy więcej niż w owocach czarnej porzeczki.

KURKUMA - Ostryż długi (Curcuma longa) nie-zwykła roślina przyprawowa…

Od tysięcy lat intensywny korzenny zapach, pieprzny smak i wyrazisty kolor czynią z kurkumy najbardziej cenioną przyprawę na całym świecie. Kurkuma należy do tej samej rodziny co imbir - imbirowatych (Dioskorides zakwalifikował ją do owej), nazywana jest również szafranem indyjskim - jest rośliną o jaskrawo pomarańczowych bulwiastych kłączach pokrytych jasnobrązową łupinką, jej kwiaty i liście nie są wykorzystywane. Przyprawę uzyskuje się wyłącznie z kłącza, które wyrywa się z ziemi zaraz po kwitnieniu, czyści, gotuje i obiera, a następnie suszy i mieli.

Glony w medycynie naturalnej są stosowane od dawna w polskiej fitoterapii. Występują one w Morzu Bałtyckim, Zatoce Gdańskiej, Morzu Północnym, w północnych rejonach Atlantyku, często są wyrzucane na brzeg. Morszczyn pęcherzykowaty i morszczyn piłkowany dostarczają cennego surowca - plechę morszczynową (Thallus Fuci) dostępną w sklepach zielarskich. Zawiera ona: ok. 5-8% jodu pod postacią dijodotyrozyny, chlorofile, witaminę E, C, B12, wapń, fukoksantynę laminarynę, D-mannitol, kwas alginowy, brom, związki śluzowe, olej algowy, fukozan, szczawiany, azotany, sole potasowe i fosforanowe.

Borelioza, zwana inaczej chorobą z Lyme, została opisana w II połowie XX wieku w latach 70-tych.

Męczennica cielista (Passiflora incarnata L.) jest jedynym gatunkiem wśród 500 reprezentujących rodzaj Passiflora, która posiada monografię oraz status leku roślinnego według Europejskiej Agencji Leków (EMA – European Medicines Agency).

W roli głównej "królowa chorób, choroba królów" - DNA MOCZANOWA (inaczej artretyzm, podagra lub skaza moczanowa).

Najczęściej stosowaną grupą leków przeciwbólowych na świecie są niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Są to leki o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz przeciwgorączkowym. Używane są w bólach głowy, nerwobólach, bólach mięśniowych, bólach miesiączkowych, w reumatoidalnym zapaleniu stawów, chorobie reumatycznej, zapaleniach ­i zwyrodnieniach kostno-stawowych. Część z tych leków jest dostępna bez recepty. Statystycznie 10–20% ludzi po 65. roku życia stosuje NLPZ (z tego 75% przewlekle) (Madej A, 2011).