Franciszkańskie Konferencje Zielarsko-Farmaceutyczne są organizowane od początku istnienia Herbarium św. Franciszka, tzn. od 2007 roku. Ich twórcą jest założyciel i dyrektor Herbarium - o. dr Marcelin Jan Pietryja ofm. Konferencje mają na celu szerzenie wiedzy na temat zdrowego, zgodnego z naturą trybu życia, profilaktyki zdrowotnej oraz naturalnych metod leczenia chorób.

Już dziś zapraszamy do udziału w XIII konferencji, która odbędzie się w sobotę 25 maja 2019 r., w Katowicach-Panewnikach, przy ul. Związkowej 20, Dom Parafialny, Aula św. Franciszka.

Temat Konferencji to: Medycyna komplementarna w chorobach metabolicznych i autoimmunologicznychFranciszkańskie Konferencje Zielarsko-Farmaceutyczne są organizowane od początku istnienia Herbarium św. Franciszka, tzn. od 2007 roku. Ich twórcą jest założyciel i dyrektor Herbarium - o. dr Marcelin Jan Pietryja ofm. Konferencje mają na celu szerzenie wiedzy na temat zdrowego, zgodnego z naturą trybu życia, profilaktyki zdrowotnej oraz naturalnych metod leczenia chorób.

XII konferencja odbyła się w sobotę 19 maja 2018 r., w Katowicach-Panewnikach, przy ul. Związkowej 20, Dom Parafialny, Aula św. Franciszka.

Tematem Konferencji były: „Naturalne środki pomocne w leczeniu zaburzeń układu nerwowego”

XI konferencja odbyła się w ostatnią sobotę maja, tj. 27.05.2017 r., w Katowicach-Panewnikach, przy ul. Związkowej 20, Dom Parafialny, Aula św. Franciszka.

Tematem Konferencji były: „Naturalne środki pomocne w leczeniu zaburzeń układu nerwowego”

Zapraszamy do zakupienia materiałów pokonferencyjnych w cenie 25 zł.

4 czerwca 2016 r. odbyła się X jubileuszowa konferencja organizowana przez Herbarium św. Franciszka. Temat konferencji: "Profilaktyka i terapia ziołami chorób przewodu pokarmowego".

Z wyrazami szacunku,
Organizatorzy

(2015-05-30)

Temat konferencji: "Dieta, profilaktyka i leki roślinne w chorobach onkologicznych".

Kolejny już raz w Auli Św. Franciszka w Katowicach-Panewnikach spotkali się miłośnicy ziołolecznictwa. Bardzo licznie przybyli goście mieli okazję wysłuchać interesujących wykładów i omówić zagadnienia dotyczące tej niezwykle ciekawej i rozległej dziedziny. Zarówno ta, jak i poprzednie edycje konferencji cieszyły się dużym zainteresowaniem środowisk naukowych, lekarzy, specjalistów i pasjonatów. Mamy nadzieję, że wieloletnie doświadczenie prelegentów, „rodzinna” atmosfera i wiedza zdobyta podczas wykładów zaspokoiły oczekiwania nawet najbardziej wymagających uczestników i okażą się przydatne w codziennej praktyce.

Dziękując wszystkim za przybycie już dziś zapraszamy na kolejną, X Konferencję w przyszłym roku.

Z wyrazami szacunku,
Organizatorzy